/Files/images/safe_internet1.jpg

Правила інтернет-безпеки

Правила з Інтернет-безпеки для дома.

Безпечний Інтернет для учнів

Безпека дітей в Інтернеті

Безпека дітей в Інтернеті

З кожним роком кількість користувачів світової мережі неухильно зростає. Більш того, разом із дорослими, доступ до комп'ютера отримують також і діти, а тому не секрет, що серед відвідувачів Інтернету зростає частка юної аудиторії.

І хоча на екрані комп'ютера Інтернет представляється дитині абсолютно віртуальним світом, тим не менше в ньому існують загрози, здатні заподіяти реальну шкоду. На відміну від дорослих Інтернет-користувачів, діти можуть не усвідомлювати небезпек, які підстерігають їх у Мережі..

Його результати наведені нижче.

Ключові результати:

З 96% дітей-користувачів Інтернету це діти віком від 10 до 17 років

51% з них не знає про небезпеки в мережі.

52% дітей виходять в Інтернет передусім для спілкування у соціальних мережах, де залишають свій номер мобільного телефону (46%), домашню адресу (36%), особисті фото (51%).

44% дітей знаходяться у потенційній зоні ризику (розміщують особисту інформацію) і 24,3% вже були в ризикованих ситуаціях (ходили на зустріч з віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник досягає 60,3%.

72,5% дітей хочуть отримувати більше інформації про те, як убезпечити себе в Інтернеті. 77% батьків також висловили бажання більше дізнатися про безпеку Інтернету для дітей.

У сім’ях діти краще за батьків розбираються у комп’ютері та Інтернеті.

З 81% батьків, у яких на домашньому комп’ютері є антивірус,

95% зазначили, що його установкою і налаштуванням займалася дитина.

Дані про своїх батьків у мережі (місце роботи, посада) залишили 0,4 дітей віком 10-11 років та 6,5% 15-17-річних.

Серед ризиків в Інтернеті діти одразу називають найвідоміші:

віруси – 39%,

«дорослий» контент (маються на увазі сайти із порнографічним змістом) – 21%, Інтернет-залежність – 19%

та шахрайство (мається на увазі викрадення особистої інформації і паролів, банківської інформації, шахрайство за допомогою Інтернет-магазинів та онлайн-сервісів з платними СМС) – 3,45%.

Що думають батьки про безпеку дітей в Інтернеті?

Рівень користування Інтернетом серед батьків нижчий ніж серед дітей і становить 70,6%. У сім’ях діти краще за батьків розбираються у комп’ютері та Інтернеті. З 81% батьків, які підтвердили, що у них на домашньому комп’ютері встановлено антивірус, 95% вказали, що його установкою та налаштуванням займалась дитина.

На думку батьків, можливість викрасти дитину, використовуючи Інтернет, більш ніж реальні – так вважають 76% опитаних. Але при цьому 73% батьків вважають, що вони знають про небезпеку в Інтернеті, і що саме їхня дитина також захищена у мережі, тобто знає про ризики і може їх уникнути.

81% батьків підтвердили, що використовують вдома батьківський контроль.

56% з цього числа мали на увазі не програмне забезпечення, а саме психологічний контроль з боку батьків: питають, які сайти відвідують, чи є проблема у мережі та інше.

Про те, що їхні діти користуються Інтернетом в Інтернет-кафе та у школі, батьки, виходячи з дослідження, не підозрюють. Місцями виходу в Інтернет вони назвали дім (69%) та дім друзів (30%). Але при цьому більше 16% дітей (у віковій групі 10-11 років цей показник досягає 30%) періодично виходять в мережу з Інтернет-кафе.

Також 81% батьків, які впевнені у безпеці своєї дитини в Інтернеті, вважають (часто помилково), що їхня дитина повідомить їх про заплановану зустріч з віртуальним знайомим (але 75% дітей, що проводили такі зустрічі, приховують цю інформацію від батьків).

Інтернет-загрози для дітей

Інтернет - дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути:

віруси, нелегальні та шкідливі матеріали, що не відповідають віковим особливостям і негативно впливають на фізичне та психічне здоров’я дітей (небажаний контент), кібер-хуліганство, виманювання інформації про дитину та її сім’ю з метою подальшого пограбування, шантажу, інтернет-зловмисники, он-лайн-хижаки, торгівля людьми, недостовірна інформація.

Коли ми говоримо про безпечну поведінку у мережі Інтернет, то маємо на увазі, що користувач «озброєний» необхідними знаннями та навичками. Навіть якщо підліток начебто впевнений у правильності своїх дій під час роботи в мережі Інтернет, часто його вчинки свідчать про протилежне.

Кожен дбає про безпеку своєї дитини, у тому числі і під час перебування у мережі Інтернет.

Як батьки можуть допомогти дітям мінімізувати ризики? На це питання немає однозначної відповіді, адже ризики варіюють в залежності від віку та рівня комп’ютерної грамотності дитини.

Як це не дивно, але більшість українських батьків, на жаль, не до кінця усвідомлюють загрози, на які може натрапити їхня дитина в мережі Інтернет.

Тому саме разом ми повинні захистити наших дітей.

Правила для батьків

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.

2. Використовуйте будильник для обмеження часу, який
дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: функціїбатьківського контролю в операційній системі, антивірус таспам-фільтр.

4. Створіть сімейні правила он-лайн-безпеки для дітей., норми та правила, які закріпилися у родині.

5.Проводьте більше часу з дитиною, заохочуйте її дообговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.

6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані в он-лайні.

Розкажіть дитині, що практично кожен може створити свій сайт,і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації,розміщеної на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію з різних, але перевірених джерел.

/Files/images/onljandija_2.jpg

/Files/images/stend_bezpeka_d_tey_v_nternet_(1).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 714

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.